2 %

 

Ak ste sa rozhodli, že svojimi 2% z podielu dane podporíte práve naše združenie, ďakujeme! Celý postup a potrebné tlačivo, Vyhlásenie, nájdete nižšie. 

Upozorňujeme, že v prípade právnickej osoby alebo fyzickej osoby, ktorá si sama podáva daňové priznanie sa postup mierne líši. Viď. https://rozhodni.sk/poukazatel/ako-mam-poukazat-2-z-dane/

 

Do 15.02.2021 požiadajte zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň

Potom požiadajte zamestnávateľa, aby Vám vystavil tlačivo Potvrdenie o zaplatení dane

Z tohto Potvrdenia si viete zistiť dátum zaplatenia dane a vypočítať:

 a) 2% z Vašej zaplatenej dane - to je maximálna suma, ktorú môžete v prospech prijímateľa poukázať, ak ste v roku 2020 neboli dobrovoľníkom, alebo dobrovoľnícky odpracovali menej ako 40 hodín. Táto suma však musí byť minimálne 3 €.

 b) 3% z Vašej zaplatenej dane, ak ste v roku 2020 odpracovali dobrovoľnícky minimálne 40 hodín a získate o tom Potvrdenie od organizácie/organizácií, pre ktoré ste v roku 2020 dobrovoľnícky pracovali.

Vyberte si jedného prijímateľa zo Zoznamu prijímateľov 2% na rok 2021

Prečítajte si pozorne celé Vyhlásenie. Tlačivo s predvyplnenými údajmi  OZ Socia si môžete stiahnúť TU.

Ak chcete oznámiť prijímateľovi, že ste mu  zaslali svoje 2%(3%), zaškrtnite v tlačive príslušný súhlas so zaslaním vašich údajov (meno a adresa… NIE však poukázaná suma).

Obe tieto tlačivá, teda Vyhlásenie spolu s Potvrdením, doručte do 30.04.2020 na daňový úrad    *** – adresu si nájdete tu: https://www.financnasprava.sk/sk/elektronicke-sluzby/verejne-sluzby/zistenie-miestnej-prislusnost

***Ak ste poukázali 3% z dane, povinnou prílohou k Vyhláseniu a Potvrdeniu o zaplatení dane je aj Potvrdenie o odpracovaní minimálne 40 hodín dobrovoľníckej činnosti!!!

Daňové úrady majú 90 dní od splnenia podmienok na to, aby previedli Vaše 2% (3%) v prospech Vami vybraného prijímateľa.

 

 

Kontakt

Socia

Topoľová 6
Nitra
949 01

037/6575145